راهنمای خرید تست قندخون

راهنمای خرید تست قند خون

برای افراد دیابتی که باید به صورت مستمر میزان قند خون را کنترل کنند، تهیه بهترین دستگاه تست قند خون اهمیت زیادی دارد. بهترین برندهای تست قند خون با عرضه دستگاه های هوشمند به کنترل قند دیابتی ها کمک زیادی می کنند. در راهنمای خرید تست قند خون به نکاتی مهم برای تهیۀ این دستگاه اشاره خواهیم کرد.

بیماری دیابت چیست و چرا خطرناک است؟

کننرل قند خون یکی از مباحث مهم در انسان ها است. زمانی که میزان غلظت گلوکز در خون فردی از آستانه مشخصی عبور کند، گفته می‌شود که قند خون بالا رفته است. اگر قند خون در چندین نوبت آزمایش از 110 بالاتر باشد با مراجعه به پزشک باید درمان هایی همچون رژیم غذایی، داروهای خوراکی یان  انسولین تزریقی شروع شود.

دیابت یک بیماری مشخص است که درمان های متنوع و داروهای تاثیرگذاری برای آن عرضه شده است. اما مشکل زمانی بروز می کند که دیابت در افراد کنترل نگردد و میزان قند نوسانات زیادی داشته باشد(افزایش یا کاهش شدید قند خون). این نوسانات میزان قند خون باعث آسیب های جدی به عروق، چشم، قلب و کلیه می شود.

بهترین برندهای تست قند خون این امکان را به بیماران می دهند تا با اندازه گیری قند خون خود در خانه یا محل کار به کنترل آن بپردازند. بهترین تست قند خون به دیابتی ها کمک می کند تا زندگی بهتری را تجربه کنند و بدون عوارض جدی به زندگی خود ادامه دهند.

دستگاه قند خون چیست و چه کاربردی دارد؟

در خرید دستگاه تست قند خون باید به چه نکاتی توجه کنید.

در بیماری دیابت اهمیت زیادی دارد که میزان داروهای خوراکی نظیر متفورمین یا انواع انسولین تزریقی براساس میزان قند خون مصرف شوند. برای رسیدن به این هدف باید اطلاع دقیقی از میزان قند خون داشته باشیم.
اگر قند خون بیمار به علت مصرف بیش از حد داروی دیابت کاهش شدید یابد، ممکن است بیمار به کما برود. عکس این قضیه نیز وجود دارد که قند بالای فرد دیابتی عوارض جسمی و حتی احتمال مرگ را برای او به همراه خواهد داشت.

به همین دلیل دستگاه های مخصوصی برای اندازه گیری قند خون به بازار عرضه شده اند. در دستگاه های تست قند خون با یک نمونه برداری ساده می توان میزان قند خون را به دست آورد. بهترین برندهای تست قند خون عملکرد ساده‌ای دارند به شکلی که بیماران یا پرستاران به راحتی می توانند میزان قند خون را آزمایش و وضعیت آن را بررسی کنند.

آشنایی با عملکرد بهترین تست قند خون

انواع دستگاه تست قند خون دارای عملکرد یکسانی هستند. این دستگاه ها از جز اصلی تشکیل می شوند:

1) دستگاه اندازه گیری قند خون

در فرایند تست قند خون، خود دستگاه مهمترین نقش را برعهده دارد. بهترین تست قند خون با باتری دکمه ای یا ساعتی کار می کند. در دستگاه های اندازه گیری قند خون، اطلاعاتی از میزان قند خون بیمار در نوبت های قبلی ذخیره و نگهداری می شود. در دستگاه های پیشرفته که هوشمند هستند، امکان اتصال دستگاه به نرم افزارهای گوشی موبایل نیز وجود دارد.

2) نوار تست قند خون

بهترین برندهای تست قند خون برای اندازه گیری میزان گلوکز در بدن از نوارهای مخصوص یکبار مصرفی استفاده می کنند. این نوار در درون دستگاه تست قند خون قرار گرفته و نمونه بر روی قسمت مخصوص نوار گذاشته می شود. دستگاه با دریافت نمونه خون به نمایش میزان قند می پردازد.

3) سوزن مخصوص نمونه گیری

در داخل بسته بندی های بهترین تست قند خون یک سوزن تست قرار گرفته است. سری این سوزن بار مصرف است. با کمک سوزن تست، سوراخ کوچکی در نوک انگشتان ایجاد شده و یک قطره خون برای قرار گیری بر روی نوار خارج می شود.آزمایش میزان گلوکز با بهترین برندهای تست قند خون کار ساده ای است.

آیا دستگاه تست قند خون خانگی دقیق است؟

این سوال بسیاری از بیماران دیابتی است که در این راهنمای خرید تست قند خون به آن می‌پردازیم.

به طور کلی آزمایش قند خون در آزمایشگاه ها بر روی پلاسمای خون انجام می شود.  بنابراین مقدار آن دقیق است. معمولاً دستگاه خانگی در حدود 15 درصد اختلاف با نتایج آزمایشگاهی دارند.

اما نکته مهم این است که نباید نگران این اختلاف نتیجه باشیم. هدف از تست قند خون در خانه، کنترل نوسانات آن است و مقدار دقیق آن خیلی مهم نیست. هر چند که بهترین برندهای تست قندخون توانسته اند در مدل های جدید خود دقت اندازه گیری را تا حدود زیادی افزایش دهند.

چه زمانی قند خون خود را چک کنیم؟

میزان قند خون در افراد دیابتی در زمان های بعد از غذا افزایش پیدا می کند. بهترین زمان برای اندازه گیری قند، ناشتا و قبل از خوردن صبحانه و دریافت انسولین است. در افراد دیابتی قند ناشتا باید در حدود 115 تا 140 باشد. اگر قند از این مقدار بالاتر یا پایین تر باشد باید با مشورت پزشک معالج به تغییر دوز داروی مصرفی یا انسولین پرداخت.

نکات مهم در راهنمای خرید تست قند خون

مهمترین نکات قبل از خرید دستگاه تست قند خون

راهنمای خرید تست قند خون

برای خرید بهترین تست قند خون خانگی باید به نکاتی توجه کنیم:

1) دقت اندازه گیری

اولین نکته ای که در راهنمای خرید تست قند خون باید مورد توجه قرار گیرد، دقت دستگاه است. دقت دستگاه در داخل کاتالوگ یا بر روی جعبه آن درج می شود. عدد دقت دستگاه تست قند خون بر اساس تعداد آزمایش انجام شده و جواب صحیح دریافتی درج می شود.

البته باید توجه داشت که علاوه بر دقت اندازه گیری بهترین تست قند خون، شرایط آزمایش نیز بر روی نتیجه تاثیر می گذارد. بهتر است قبل از آزمایش آرام بوده و دست های بیمار با آب و صابون شسشو شود. با کمی مالش انگشتان، خون در نوک انگشتان جریان پیدا می کند و سپس به نمونه گیری پرداخته شود.

2) هشدار میزان نمونه کم در بهترین برندهای تست قند خون

اگر میزان نمونه خون بر روی دستگاه کمتر از حد مشخصی باشد، نتیجه دقیق نخواهد بود. البته در بهترین دستگاه قند خون هشداری داده می شود و نوار دیگر قابل استفاده نخواهد بود تا مجدد نمونه برداری انجام شود.

3) خرید سوزن مناسب برای نمونه برداری

در افراد دیابتی ممکن است نیاز باشد تا روزی 2 نوبت یا بیشتر میزان قند خون اندازه گیری شود. استفاده از سوزن های ظریف برای نمونه برداری به راحتی بیمار کمک زیادی خواهد کرد.
همچنین دستگاه های جدید که به صورت مچی عرضه می شوند، نیازی به نمونه خون ندارند. البته این دستگاه ها هنوز از دقت بالایی در اندازه گیری قند خون برخوردار نیستند.

4) توجه به موجود بودن نوار تست قند خون

در هنگام تهیۀ دستگاه قند خون باید به موجود بودن نوار آن در بازار توجه داشت. خرید از بهترین برندهای تست قند خون موجب می شود تا دغدغه ای درباره تامین نوار تست آنها نداشته باشیم.

5) کدگذاری نوار تست

در جدیدترین دستگاه قند خون، هنگامی که نوار جدید خریداری می شود دستگاه به صورت هوشمند کد نوار را شناسایی می کند. البته در برخی از مدل های قدیمی این امکان وجود ندارد و خود استفاده کننده باید به صورت دستی کد را در دستگاه وارد کند تا میزان قند خون به درستی اندازه گیری شود.

6) آشنایی با بهترین برندهای تست قند خون

در حال حاضر برندهای معتبری در بازار به عرضه دستگاه تست قند خون می پردازند. از بهترین تست قند خون خارجی می توان به برندهای امپرور (Emperor)، الگانس (Elegance)، آکیوچک (Accu Chek)، آوان (Avan) و بیوور اشاره کرد.

7) قابلیت اتصال به لوازم هوشمند

بهترین تست قند خون خانگی باید قابلیت اتصال به انواع دستگاه هوشمند را داشته باشد. این ویژگی به نرم افزارهای رژیم غذایی و ورزشی کمک می کند تا بر اساس وضعیت قند خون به ارایه برنامه هایی به بیماران بپردازند.

8) سادگی کار با دستگاه

در راهنمای خرید تست قند خون باید به این نکته توجه کنید که کار با دستگاه باید ساده باشد. زیرا بسیاری از بیماران دیابتی که مسن هستند یا در منزل تنها زندگی می کنند، باید امکان اندازه گیری قند خون خود را در شرایط ضروری داشته باشند.

9) اندازه صفحه نمایشگر

در هنگام خرید بهترین برندهای تست قند خون به سایز نمایشگر، کیفیت و رنگی یا سیاه و سفید بودن آن توجه کنید. هر چه نمایشگر بزرگ تر باشد امکان خواندن اطلاعات از روی آن ساده تر می شود.

10) امکان ذخیره سازی اطلاعات در بهترین تست قند خون

بهترین برندهای تست قند خون امکان ذخیره میزان قند خون بیمار به همراه ساعت و تاریخ را دارند. این ویژگی باعث می شود تا سوابق قند خون بیمار برای اطلاع پزشک موجود باشد.

خرید دستگاه قند خون با بهترین قیمت

برای خرید تست قند خون با مناسب ترین قیمت می توانید به فروشگاه های آنلاین معتبر در این زمینه مراجعه کنید. ارایه انواع دستگاه های تست قند خون خانگی در این فروشگاه ها، امکان مقایسه قیمت و کیفیت کالاها را برای شما فراهم خواهد کرد. در هنگام خرید بهترین برندهای تست قند خونبه اعتبار فروشگاه، خدمات ارسال کالا و پشتیبانی آنها توجه کنید.

سخن پایانی

تهیۀ بهترین برندهای تست قند خون برای بیماران دیابتی ضروری است. زیرا کنترل قندخون به کاهش عوارض ناشی از دیابت کمک می کند. بهترین تست قند خون علیرغم سادگی باید هوشمند باشد و امکان ذخیره سازی اطلاعات بیمار را داشته باشد. در  راهنمای خرید تست قند خون به مواردی اشاره کردیم که در تهیۀ این دستگاه باید مدنظر شما قرار گیرد.

منابع

 

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!