راهنمای خرید بهترین ترازوها

زندگی شهری و کاهش فعالیت انسان ها در قرن 21 باعث ایجاد مشکلی جدید به نام چاقی شده است. برای کنترل وزن، استفاده از ترازو رایج است. بهترین مارک ترازوی علاوه بر دقت بالا باید کارایی و دوام زیادی داشته باشد. بهترین دستگاه وزن کشی باید ساده باشد و امکان استفاده از آن برای همه افراد فراهم باشد. در راهنمای خرید ترازوی وزن کشی به معرفی نکاتی درباره انواع مدل های آن می پردازیم.

ترازوی وزن کشی چیست و چه کاربردی دارد؟

اضافه وزن را می توان بیماری قرن 21 دانست. برای کنترل وزن، خرید بهترین مارک ترازو ضروری است. بهترین دستگاه وزن کشی باید دقت بالایی داشته باشد و حداکثر وزن قابل تحمل آن بالای 150 کیلو باشد. ترازو وزن کشی ابزاری است که برای سنجش وزن افراد از آن استفاده می شود. این ترازوی دارای کاربردهای متعددی است:

 • استفاده از بهترین دستگاه وزن کشی در خانه؛
 • به کار گیری ترازو در باشگاه ورزشی؛
 • کاربرد ترازوی وزن کشی در مراکز درمانی و مراکز بهداشت؛
 • استفاده از ترازوی کودک برای کنترل وزن نوزادان؛
 • استفاده از ترازو در ساختمان های اداری و تجاری برای کنترل سلامت ساکنین.

بهترین دستگاه وزن کشی چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های بهترین ترازو های وزن کشی

برای خرید بهترین ترازوی وزن کشی باید با ویژگی های تاثیرگذار بر روی عملکرد آن آشنا شد:

 1. حداکثر میزان تحمل وزن ترازو: در راهنمای خرید ترازو وزن کشی باید به میزان تحمل وزن ترازو توجه کرد. معمولاً در ترازوهای خانگی حداکثر وزن 150 تا حدود 200 کیلوگرم در نظر گرفته می شود. این محدوده وزنی تقریباً برای توزین افراد سنگین وزن مناسب است؛
 2. دقت ترازو: بهترین مارک ترازو نیز دارای یک خطای نسبی است. البته باید ترازویی انتخاب شود که دقت بالایی داشته باشد. معمولاً دقت ترازو را با گرم بیان می کنند و هرچه مقدار آن کمتر باشد ترازو دقیق تر عمل می کند. به عنوان مثال ترازوی که دقت 75 گرم دارد دقیق تر از ترازویی است که دقت 100 گرم دارد؛
 3. نمایشگر ترازوی وزن کشی: یکی از ویژگی هایی که باید در بهترین مارک ترازو مورد توجه قرار بگیرد، وضعیت نمایشگر است. در ترازوهای عقربه ای باید اعداد به وضوح نوشته شده باشند و در ترازوهای دیجیتالی قرارگیری نمایشگر رنگی یک ویژگی جذاب خواهد بود؛
 4. منبع انرژی: به طور کلی ترازوهای عقربه ای نیازی به باتری ندارند ولی در ترازوهای دیجیتال از باتری نیم قلمی یا سکه ای استفاده می شود. وجود سیستم خاموشی خودکار در ترازوهای دیجیتال باعث می شود تا مصرف باتری به حداقل برسد؛
 5. کاربردهای ویژه در ترازوهای هوشمند: در سالیان اخیر ترازوها پیشرفت زیادی کرده اند. بهترین دستگاه وزن کشی دیجیتال دارای قابلیت هایی هم چون محاسبه شاخص توده بدنی (BMI)، محاسبه مقدار آب، چربی بدن و.. است.

معرفی انواع ترازو

برای اینکه بتوانیم به انتخاب بهترین مارک ترازو بپردازیم، ابتدا باید کاربری ترازو را تعیین کنیم. برای ترازوی وزن کشی دو کاربری وجود دارد:

 1. ترازوهای خانگی برای استفاده در منازل مسکونی؛
 2. ترازوی وزن کشی برای اماکن عمومی.

معمولا ترازوهای خانگی تحمل وزن کمتری دارند و طراحی آنها در سایزهای کوچکتری است. ترازو هایی که برای اماکن عمومی طراحی می شوند سایز بزرگتر و تحمل وزن بیشتری دارند. انواع ترازوی وزن کشی عبارت اند از:

ترازوهای عقربه ای

راهنمای خرید بهترین ترازو عقربه ای

این نوع از ترازوهای از قدیم الایام مورد توجه بوده اند. عملکرد ساده آنها و عدم نیاز به باتری موجب می شود تا ترازوی عقربه ای طرفداران خود را داشته باشد. در هنگام استفاده از ترازوی عقربه ای باید آنها را بر روی سطح صافی قرار داد تا ترازو تراز باشد و وزن را دقیق نشان دهد. همچنین با استفاده از پیچ تنظیم کننده در زیر ترازو عقرب های باید عقربه بر روی عدد صفر تنظیم شود. این نوع از ترازوها دارای سایزهای مختلف با تحمل وزن گوناگونی هستند.

ترازوی دیجیتالی

ترازوی دیجیتالی یکی از بهترین ها

ترازوهای دیجیتالی از باتری برای نمایش وزن استفاده می کنند. دقت ترازوی دیجیتالی نسبت به ترازوی عقربه ای بالاتر است و کار با آن نیز ساده است. این مدل از ترازوها ممکن است دارای امکانات پیشرفته دیگری مانند نمایش توده بدنی یا حجم چربی و ماهیچه باشند.

ترازوی کودک

ترازو مناسب کودکان مدت زمان کمی میشود استفاده کرد به همین دلیل مناسب برای خرید نیست.

نمونه دیگری از ترازو نیز وجود دارد که برای کودکان و نوزادان زیر دو سال مناسب است که قادر به ایستادن نیستند. این ترازوها دارای محفظه ای هستند که کودک به صورت خوابیده بر روی آن قرار می گیرد. ترازوی کودک به دو صورت دیجیتالی و عقربه ای در بازار موجود است. از ترازوی کودک بیشتر برای مراکز درمانی، مراکز بهداشت با پزشکان اطفال کاربرد دارد.

معرفی بهترین ترازوی عقربه ای

ترازوهای عقربه ای یا مکانیکی که وزن را به صورت آنالوگ نمایش می دهد، عملکرد خوبی دارند و می توان از آن ها در خانه یا باشگاه های ورزشی به سادگی استفاده کرد. حتی ترازوی عقربه ای قابلیت استفاده در محیط های مرطوب مانند حمام را هم دارد.

برندهای متعددی به ارائه ترازوی عقربه ای می پردازند. ترازوی عقربه ای توسط شرکت های ایرانی و خارجی تولید می شود. بهترین برند ترازوی عقربه ای عبارتند از:

 1. ترازوی مکانیکی بیوور: بیوور با تولید انواع ترازوهای عقربه ای و دیجیتال توانسته است نظر مشتریان را جلب کند. کیفیت برند بیوور باعث شده تا با یک بار خرید ترازوی عقربه ای دیگر نیاز به خرید مجدد آن نداشته باشید؛
 2. ترازوی عقربه ای زیکلاس: این ترازوی آنالوگ توانایی نمایش وزن تا 180 کیلوگرم را با دقتی در حدود 1 کیلوگرم دارد.
 3. ترازوی مکانیکی کمری: این ترازو با نمایشگر آنالوگی که دارد توانایی توزین با دو سیستم کیلوگرم و پوند را دارا است. میزان تحمل وزن در این ترازوی عقربه ای تا حدود 200 کیلوگرم است؛
 4. ترازوی عقرب ای ایرانی افق: این برند ایرانی با تولید انواع ترازوهای آنالوگ برای مصارف خانگی، مراکز درمانی و باشگاه های ورزشی توانسته است تا رضایت حداکثری مشتریان را جلب کند.

معرفی بهترین ترازوهای دیجیتالی

برای خرید بهترین مارک ترازو باید یک تصمیم سخت بین دو نوع دیجیتالی و عقربه ای گرفت. نوع دیجیتالی با توجه به امکانات، دقت بالا و سادگی کار بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد. ترازوهای دیجیتالی توسط برندهای معتبری تولید و عرضه می شوند:

 1. ترازوی دیجیتالی شیائومی: یکی از بهترین مارک ترازو، محصولات هوشمند برند شیائومی است که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد. ترازو های جدید این برند با قابلیت اتصال به اپلیکیشن My Fit از طریق اینترنت و بلوتوث مجموعه ای از قابلیت‌های هوشمند را ایجاد می کنند که باعث تبدیل آن به یکی از بهترین دستگاه های وزن کشی شده است؛
 2. ترازوی دیجیتال خانگی جامپر: ترازوی هوشمند جامپر قابلیت های جذابی مانند محاسبه درصد عضله، درصد رطوبت بدن، وزن استخوان ها، میزان سوخت و ساز، شاخص چربی احشایی، سن بیولوژیک، میزان چربی بدن، شاخص توده بدنی و.. را در کنار وزن کشی معمولی به کاربران ارائه می دهد. اگر نگوییم جامپر بهترین مارک ترازو در بازار است، بدون شک یکی از بهترین ها است؛
 3. ترازوی دیجیتال امرن: طراحی مدرن در کنار تنظیم رژیم غذایی و برنامه ورزشی که در حافظه داخلی ثبت می شود، باعث شده تا با خرید امرن یکی از بهترین دستگاه وزن کشی را در اختیار داشته باشیم.

معرفی بهترین ترازوی خانگی

اگر قصد دارید بهترین دستگاه وزن کشی را برای خانه تهیه کنید در راهنمای خرید باید به نکات ویژه ای توجه کنید:

 1. حافظه: بهترین مارک ترازوی خانگی باید دارای حافظه باشد تا اطلاعات مربوط به وزن و تغییرات آن را ثبت و ذخیره کند؛
 2. نمایشگر ترازوی دیجیتال خانگی: بهترین دستگاه وزن کشی برای مصارف خانگی باید دارای نمایشگر بزرگ باشد تا امکان مشاهده راحت وزن و دیگر اطلاعات وجود داشته باشد؛
 3. سخنگو بودن: دستگاه های جدید قابلیت سخنگویی، اعلام وزن و هشدار را دارند. این ویژگی در ترازوهای خانگی موجب راحتی کار می شود؛
 4. جنس بدنه دستگاه: در راهنمای خرید ترازو برای منزل باید به جنس دستگاه توجه داشت. تفاوتی نمی کند که ترازو عقربه ای، دیجیتال یا هوشمند می خرید، کیفیت موضوعی است که در تهیۀ ترازو باید به آن توجه کنید؛
 5. هشدار آستانه تحمل وزن: ترازوهای خانگی معمولاً تا حدود ۱۵۰ کیلو وزن را تحمل می کنند. به همین دلیل اگر فردی دارای وزن بیشتری باشد باید هشدار لازم داده شود.

خرید انواع ترازو وزن کشی با بهترین قیمت

در راهنمای خرید ترازو وزن کشی به نکاتی پرداختیم که در زمان تهیه بهترین مارک ترازو باید به آن توجه کرد. برای خرید دستگاه وزن کشی با مناسب ترین قیمت باید به مقایسه قیمت ها در فروشگاه های آنلاین پرداخت.
در هنگام خرید علاوه بر توجه به انتخاب بهترین برند ترازو باید از فروشگاه هایی کالای مدنظر خود را تهیه کنیم که دارای اعتبار کافی باشند و محصولات اصلی را به مشتریان خود عرضه کنند.

سخن پایانی

در راهنمای خرید ترازو وزن کشی به نکاتی کلیدی درباره انواع ترازو پرداختیم. تهیه بهترین دستگاه وزن کشی برای ورزشکاران یا افرادی که به سلامت خود و کنترل وزن‌شان اهمیت می‌دهند ضروری است. برای خرید بهترین مارک ترازو باید به کاربرد دستگاه برای مصارف خانگی و نوع دیجیتال یا عقربه ای عقربه بودن آن توجه کنید. (برای دریافت مشاوره و راهنمای خرید درباره انواع ترازو وزن کشی با ما تماس بگیرید:..)

منابع

 

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه