معرفی بهترین مارک های دستگاه تصفیه هوا

در سالیان اخیر گسترش شهرهای صنعتی و افزایش تعداد خودروها بر روی افزایش آلاینده های هوا تاثیر گذاشته است. به همین دلیل افراد بسیاری به دنبال راهکارهایی برای کاهش آلودگی هوا هستند. بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا با فیلترهای پیشرفته، امکان تنفس بهتر را فراهم می آورد. برای تهیۀ بهترین دستگاه تصفیه هوا که مناسب مصارف خانگی یا صنعتی باشد باید به سراغ راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا برویم.

در این مقاله قصد داریم به نکاتی بپردازیم که به شما کمک می کند تا بهترین دستگاه تصفیه هوا را برای محل زندگی خود یا کسب و کارتان تهیه کنید.

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

آلودگی هوای موجود در شهرهای بزرگ ایران موجب می شود تا شاهد بیماری های تنفسی زیادی باشیم. استفاده از بهترین دستگاه تصفیه هوا موجب می شود تا آلاینده های موجود کاهش پیدا کرده و اکسیژن باکیفیت برای تنفس در فضای خانه وجود داشته باشد.

دستگاه تصفیه هوا (Air Filter) وسیله ای برای کاهش آلودگی هواست. خریداری بهترین مارک تصفیه هوا برای افرادی ضروری است که دچار مشکلات تنفسی یا آسم هستند. بهترین دستگاه تصفیه هوا با حذف گرد و غبار، گرده گیاهان و ذرات دود به کاهش آلرژی کمک می کند.

معمولاً دستگاه تصفیه هوا را در سایزهای مختلفی می سازند. سایزهای بزرگ به تصفیه هوای صنعتی معرف هستند که در کارخانجات، هتل‌ ها و مراکز درمانی استفاده می شوند. سایزهای کوچک دستگاه های تصفیه کننده به تصفیه هوای خانگی مشهورند. در راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا باید به زیربنای فضایی توجه کنیم که می خواهیم دستگاه را در آن مورد استفاده قرار دهیم.

دستگاه تصفیه هوا چه می‌کند؟

راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا موجود در بازار

خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا

قبل از خرید بهترین مارک دستگاه تصفیه هوا باید با عملکرد چنین دستگاهی بیشتر آشنا شویم. دستگاه های تصفیه با دریافت هوای محیطی، سعی در حذف آلاینده ها و ذرات گرد و غبار هوا دارند. برای این کار یک دستگاه تصفیه می تواند از دو شیوه متفاوت برای فیلتراسیون هوا استفاده کند:

 1. فیلتراسیون فعال: در این شیوه جریان هوا بعد از ورود به داخل دستگاه یونیزه می شود و آلودگی آن از بین می رود. در این روش نیازی به فیلتر برای دستگاه و تعویض آن نیست. اما باید توجه داشت که یونیزه کردن هوا باعث آزاد شدن گاز ازون می شود که خود این گاز دارای عوارضی نظیر گلودرد و سرفه است.
 2. فیلتراسیون غیرفعال: در این شیوه فیلتر، با ورود هوای محیط خانه به داخل دستگاه و عبور آن از چندین لایه فیلتر، آلودگی هوا کاهش می یابد. تعداد فیلترها و کیفیت آنها بر روی میزان تصفیه هوا تاثیر زیادی می گذارد.

در دستگاه های خانگی بسته به مدل و کاربرد آن از 3 تا 7 فیلتر مختلف استفاده می شود. در بهترین مدل دستگاه تصفیه هوا سعی می شود تا از جدیدترین تکنولوژی ها برای تولید هوای تازه در محیط استفاده شود.

انواع فیلتر مورد استفاده در بهترین دستگاه تصفیه هوا

 1. پیش فیلتر دستگاه تصفیه هوا: این فیلتر وظیفه دارد تا ذرات جامد بزرگ موجود در هوا نظیر گرد و غبار، ریزگرد یا پرز فرش را جذب کند؛
 2. فیلتر میانی: این فیلتر نیز مانند فیلتر قبلی عمل می کند، فقط دقت عمل آن بیشتر است؛
 3. فیلتر کربن در بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا: کربن با اکسیژن هوا ترکیب می شود و آلاینده ها را به خود جذب می کند. فیلتر کربن مهمترین جز در دستگاه های تصفیه هواست، زیرا انواع گازهای مضر برای انسان را جذب می کند؛
 4. فیلتر ضدعفونی: این فیلتر وظیفۀ جذب مواد شیمیایی مضر را برعهده دارد؛
 5. فیلتر هپا دستگاه تصفیه هوا: این فیلتر با جنس گیاهی که دارد آلاینده های میکروبیولوژی، باکتری، ویروس و عوامل آلرژی زا را حذف می کند. دقت بالای فیلتر هپا آن را به یکی از مهمترین فیلترها در بهترین دستگاه تصفیه هوا تبدیل کرده است؛
 6. لامپ اشعه ماورای بنفش: وجود یک لامپ UV باعث ضدعفونی جریان هوا در دستگاه تصفیه می شود؛
 7. فیلتر نانوپلاسما و فیلتر هگا: فیلتر نانو با قابلیت جذب الکتریکی، مولکول های جزیی آلوده را به خود جذب می کند. فیلتر هگا نیز قابلیت جذب انواع گازهای سمی را دارد.

باید توجه داشت که در بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا امکان استفاده از فیلترهای مختلفی وجود دارد. این فیلترها به حذف سرب، گرد و غبار، ویروس آنفولانزا انسانی و آلرژی های محیطی می پردازند.

چه کسانی باید دستگاه تصفیه هوا را تهیه کنند؟

به طور کلی آلودگی هوا بر روی بدن انسان تاثیر منفی می گذارد. اما این تاثیر در برخی از افراد شدیدتر است. خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا در ایران برای گروه های زیر ضروری است:

 1. کودکان و نوزادان که در برابر آلودگی هوا  آسیب پذیر هستند؛
 2. افراد مسن که آلودگی هوا آنها را دچار مشکل می کند؛
 3. بیماران تنفسی نظیر آسم یا دارای ناراحتی های قلبی-عروقی؛
 4. زنان باردار یا زنان شیرده؛
 5. افرادی که دارای مشکلات ریه و آلرژی شدید هستند.

استفاده از بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا

تهیه بهترین مدل دستگاه تصفیه هوا، مزایای متعددی را برای استفاده کنندگان فراهم می آورد:

 1. ضدعفونی هوا و از بین بردن بسیاری از ویروس ها و باکتری های موجود در هوا؛
 2. کاهش گرد و غبار و ذرات ریز معلق در هوا؛
 3. حذف دود در شهرهای بزرگ یا مناطق صنعتی؛
 4. از بین بردن ذرات آلرژی زا؛
 5. کاهش بوی بد موجود در هوا.

معرفی انواع دستگاه تصفیه هوا

بهترین دستگاه تصفیه هوا کدام است؟
برای اینکه بتوانیم به پاسخ مناسبی برای این سوال برسیم، باید با انواع مدل دستگاه های تصفیه هوا آشنا شویم. معمولاً بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا را بر اساس سایز و توان آن دسته بندی می کنند:

 1. دستگاه تصفیه هوا برای اماکن بزرگ: این مدل از دستگاه ها برای فضاهای بزرگتر از 200 متر طراحی شده‌ اند. از این دستگاه ها برای فضاهای اداری، تجاری، هتل ها و مراکز اقامتی و بیمارستان ها استفاده می شود. معمولا این نوع تصفیه کننده های هوا به صورت ایستاده طراحی می شوند؛
 2. دستگاه تصفیه هوای خانگی: این مدل دستگاه برای فضاهایی در حدود 70 تا 200 متر مناسب هستند. دستگاه تصفیه هوای خانگی دارای بیشترین کاربرد است و بیشتر به صورت رومیزی طراحی می شوند؛
 3. دستگاه تصفیه هوای سیار: اگر در منزل از کودک یا فرد مسن مراقبت می کنید، بهتر است به تهیه دستگاه های تصفیۀ هوای سیار (پرتابل) بپردازید. دستگاه تصفیه هوای سیار به راحتی قابل جابجایی است.
 4. دستگاه تصفیه هوای خودرو: در بین بهترین دستگاه های تصفیه هوا، مدل هایی نیز برای خودروها در نظر گرفته شده اند. از آنجایی که در شهرهای بزرگ افراد زمان زیادی را در ترافیک باقی می مانند، وجود یک دستگاه تصفیه هوای خودرویی ضروری است. این دستگاه با اتصال به برق فندک خودرو هوای مطبوعی را برای داخل ماشین ایجاد می کند.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

مهمترین نکاتی که قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا باید بدانید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

برای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا برای مصارف خانگی، صنعتی یا خودرویی باید به نکاتی توجه کنیم. این نکات به ما کمک می کند تا دستگاهی را تهیه کنیم که بیشترین کارایی را برای ما ایجاد می کند.

توجه به قدرت تصفیه کننده هوا

در راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی باید به قدرت دستگاه توجه داشته باشید. دستگاه تصفیه کننده هوا باید براساس متراژ ساختمان خریداری شود. اگر دستگاه خیلی بزرگ باشد فضای زیادی را اشغال می کند و مصرف برق بالایی هم خواهد داشت. اگر دستگاه کوچک هم باشد، امکان تصفیه درست هوای ساختمان وجود ندارد.

بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا در مدل های مختلفی تولید می شوند. در هنگام خرید سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که مناسب محل موردنظر باشد. مثلا دستگاه های تصفیه هوای خانگی دارای مدل های ایستاده و رومیزی هستند. اگر در منزل یا اتاقی که دستگاه را قرار می دهید، فضا کم دارید بهتر است به سراغ مدل هایی بروید که سایز کوچکی دارند و فضای کمتری را اشغال می کنند.

بررسی نوع فیلتراسیون بهترین دستگاه تصفیه هوا

همانور که در بالا توضیح دادیم، دستگاه های تصفیه کننده هوا دارای مکانیزم های متفاوتی برای فیلتر هوا هستند. همچنین در برخی از مدل ها از فیلترهای متنوعی استفاده می شود. برای خرید بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا به نوع فیلتر توجه کرده و سعی کنید دستگاه هایی را خریداری کنید که فیلترهای قابل شستشو  یا تعویض دارند و یدکی فیلتر آنها در بازار موجود است.

خرید بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا از برندهای معتبر

در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا باید از برندهایی خرید کنیم که محصولات باکیفیتی را به بازار عرضه می کنند. برخی از برندهای مطرح بهترین دستگاه تصفیه هوا در ایران:

 • سامسونگ؛
 • ال جی؛
 • هانیول؛
 • شیائومی؛
 • فلیپس؛
 • هایسنس؛
 • تی سی ال؛
 • بیوور؛
 • بوش؛
 • دلونگی؛
 • شارپ؛
 • نوجان؛
 • و…

میزان صدای دستگاه تصفیه هوا

هر چند که بهترین مدل دستگاه تصفیه هوا دارای صدای کمی است. اما از آنجایی که این دستگاه 24 ساعته روشن است و ممکن است از آن برای اتاق خواب یا اتاق کودک استفاده شود باید در هنگام خرید به میزان صدای آن توجه داشت.

توجه به اقلیم و قدرت مرطوب کنندگی دستگاه

بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا که توسط برندهای معتبر طراحی می شوند بر اساس اقلیم های مختلف ساخته شده اند. به عنوان مثال اگر در مناطق گرم و خشک زندگی می کنید، دستگاه تصفیه هوا باید به بخور سرد نیز مجهز باشد تا رطوبت لازم در فضای خانه ایجاد شود.

سادگی کار با دستگاه تصفیه هوا

بهترین دستگاه تصفیه هوا کدام است؟
دستگاهی که ساده باشد و تمامی افراد حاضر در منزل توانایی کار کردن با آن را داشته باشند. معمولاً سازندگان بهترین دستگاه تصفیه هوا به تجربه کاربران برای کار با دستگاه توجه می کنند. در راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا نیز باید آموزش های لازم برای کار با دستگاه به کاربران ارایه شود.

میزان مصرف انرژی

در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی باید به میزان مصرف انرژی آن توجه داشت. بهینه بودن مصرف انرژی باعث کاهش هزینه برق خانواده خواهد شد.

ارایه خدمات پس از فروش

نکته مهمی که در راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا با آن تاکید زیادی می کنیم، تهیه  دستگاه از برندهایی است که خدمات پس از فروش مناسبی را ارایه می دهند.

خرید دستگاه تصفیه هوا با بهترین قیمت

شما برای خرید بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا می توانید به سراغ فروشگاه های آنلاین بروید که از اعتبار کافی برخوردار هستند. برای خرید یا دریافت مشاوره در زمینه انواع تصفیه کننده های هوا با ما تماس بگیرید. با خرید انواع دستگاه تصفیه هوا از فروشگاه (نام فروشگاه درج شود) از خدمات پس از فروش و گارانتی نیز برخوردار خواهید شد.

سخن پایانی

برای خرید بهترین دستگاه مارک تصفیه هوا باید به سراغ برندهای مطرح و فروشگاه های معتبر در این زمینه برویم. بهترین دستگاه تصفیه هوا را باید با توجه به کاربری دستگاه و توان تصفیۀ هوا خریداری کنیم. در راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا به بیان نکاتی پرداختیم که به شما در تهیه بهترین مدل دستگاه کمک خواهد کرد.

منابع

 

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه