راهنمای خرید بهترین دستگاه سی پپ

راهنمای خرید سی پپ

برای خرید بهترین مدل سی‌پپ باید اطلاعات کاملی را درباره این دستگاه داشته باشیم. قبل از تهیه بهترین CPAP برای یک بیمار بهتر است تا راهنمای خرید سی پپ را مطالعه کنید تا در هنگام خرید به تمامی نکات مهم توجه کافی داشته باشید. در صورت خرید یک دستگاه CPAP مناسب، به بیمار برای تنفس راحت در هنگام خواب کمک زیادی خواهد شد.

سی‌پپ چیست؟

CPAP  یا Continuous Positive Airway Pressure یک دستگاه برای انتقال فشار هوای تازه به داخل سیستم تنفسی افرادی است که در هنگام خواب دچار مشکل هستند. بهترین مدل سی ‌پپ با توجه به نوع بیماری و شرایط فرد بیمار باید خریداری شود. در راهنمای خرید سی ‌پپ توصیه‌هایی ارایه می‌شود که به تهیه یک دستگاه مناسب با توجه به شرایط بیمار کمک می‌کند.

سی‌پپ چه کاربردی دارد؟

همانطور که گفتیم CPAP یک دستگاه کمک تنفسی است. کاربرد سی پپ برای درمان بیماری وقفه تنفسی در خواب یا همان آپنه خواب (OSA) استفاده می‌شود. در بهترین مدل سی‌پپ با انتقال هوای تحت فشار به داخل مسیرهای هوایی بیمار به او کمک می‌شود تا جلوی توقف تنفس هنگام خواب شبانه گرفته شود و بیمار خواب راحتی را تجربه کند.

خرید سی‌پپ با بهترین قیمت

خرید بهترین مدل سی پپ

مدل‌های متنوع در کنار برندهایی از کشورهای مختلف ،موجب می‌شود تا امکان خرید سی‌پپ با بهترین قیمت و با توجه به نیاز بیمار وجود داشته باشد. در هنگام خرید حتما به سراغ فروشگاه‌های معتبری بروید که خدمات پس از فروش مناسبی را ارایه می‌دهند .

مزایای خرید بهترین مدل سی‌پپ

 • کاهش مشکلات تنفسی و خروپف در خواب؛
 • خواب راحت، افزایش هوشیاری و بهبود سطح انرژی فرد بیمار؛
 • کمک به بیماران ریوی برای تنفس آسان؛
 • بهبود عملکرد قلب و سلامت عروق، کاهش فشار خون و قند خون با تنفس بهتر؛
 • کمک به خواب راحت اطرافیان با کاهش مشکلات تنفسی بیمار و خروپف او؛
 • بهبود خلق و خوی افراد دارای آپنه خواب؛
 • زیبایی بیشتر با کمک تنفس بهتر و خون‌رسانی به عضله‌های صورت با کمک بهترین مدل سی‌پپ.

مراحل خرید بهترین مدل سی‌پپ

دستگاه‌های کمک تنفسی مانند CPAP عارضه زیادی را برای بیمار ایجاد نمی‌کنند. اما توجه به راهنمای خرید سی‌پپ و نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کنیم، به ما کمک می‌کند تا به تهیه بهترین مدل سی‌پپ با توجه به شرایط بیمار بپردازیم.

مراجعه به پزشک برای تعیین بهترین مدل سی‌پپ

قبل از خرید دستگاه باید با پزشک مشورت کرد تا نوع CPAP یا BiPAP بر حسب نوع بیماری و شرایط فرد تجویز شود. اگر در هنگام خواب دچار مشکل تنفسی، خروپف‌های شدید هستید یا مشکلات ریوی و قلبی-عروقی دارید، برای بررسی مشکل به پزشک مراجعه کنید.

راهنمای خرید سی پپ و مشاوره از پزشک

پزشک بعد از معاینه‌های دقیق و بررسی علایم بیمار به تعیین نوع آپنه خواب می‌پردازد. میزان ضربان قلب، اکسیژن خون، تعداد تنفس در خواب شبانه و مشکلات بیدار شدن از خواب ویژگی‌هایی هستند که به پزشک در تعیین میزان مشکل کمک می‌کند.

تهیه بهترین سی‌پپ

برای خرید CPAP شما باید نسخه پزشک داشته باشید. اما نکته مهم این است که پزشکان دستگاه خاصی را توصیه نمی‌کنند. این در حالی است که در بازار تولیدکنندگان مختلفی به عرضه CPAP می‌پردازند. به همین دلیل برای خرید بهترین مدل سی‌پپ باید به ویژگی‌های هر دستگاه توجه داشت و از متخصصان تجهیزات پزشکی کمک گرفت.

خرید سی‌پپ از فروشگاه‌های معتبر

در هنگام خریداری CPAP باید علاوه‌بر مدل، به کیفیت برند و قیمت نیز توجه داشت. برای خرید دستگاه باید به سراغ فروشگاه‌هایی برویم که از اعتبار کافی برخوردار هستند و تمامی قطعات دستگاه را با ضمانت به مشتریان عرضه می‌کنند.

نکات مهم در تهیه بهترین مدل سی‌پپ

در هنگام خرید سی‌پپ باید به نکاتی توجه کنیم که دستگاه متناسب با نیزمان را تهیه کنیم:

انواع مدل سی‌پپ

معرفی بهترین مدل های سی پپ

دستگاه سی پپ وظیفه دارد تا فشار ثابت هوا را وارد مجاری تنفسی بیمار کند. به‌طور کلی سی پپ‌ها دارای دو مدل اصلی هستند:

·       سی پپ معمولی

این نوع از CPAP همیشه جریان هوا را به‌صورت ثابت وارد دستگاه تنفسی بیمار می‌کند. شدت جریان هوا توسط پزشک تعیین می‌شود. سی‌پپ معمولی برای بیمارانی مناسب است که در خواب خود شرایط یکسان تنفسی را تجربه می‌کنند.

·       سی پپ خودکار یا اتوسی پپ

برای انتخاب بهترین مدل سی پپ باید به شرایط بیمار توجه داشت. برخی از بیماران در طول خواب شرایط تنفسی یکسانی ندارند. آن‌ها در لحظاتی دچار تنگی نفس شدید می‌شوند، به‌طوری که نیاز است تا دستگاه با فشار بیشتری هوای تازه را وارد ریه‌های آن‌ها کند. اتوسی‌پپ با داشتن سنسورهای خودکار شرایط بیمار را بررسی کرده و براساس این شرایط فشار هوا را تنظیم می‌کند.

کشور سازنده و برند دستگاه سی‌پپ

دستگاه‌های CPAP توسط کشورهای مختلفی ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند. کشورهای مانند آمریکا، استرالیا، چین، فرانسه و ایران انواع سی‌پپ را به بازار عرضه می‌کنند. برای انتخاب بهترین سی‌پپ باید به کیفیت دستگاه توجه کرد. علاوه‌بر خوشنامی شرکت سازنده، وجود قطعات یدکی برای دستگاه از جمله نکاتی است که در راهنمای خرید سی‌پپ به آن تاکید می‌شود.

برندهای مطرح دستگاه سی‌پپ در بازار عبارت‌اند از:

 • رسمد؛
 • لوون‌اشتاین؛
 • بی‌ام‌سی؛
 • میکومی؛
 • ایکپس؛
 • دولبیس؛
 • سفام؛
 • ریشتر؛
 • فلیپس؛
 • سمانتیک؛
 • و…

در انتخاب بهترین مدل سی‌پپ به گارانتی و خدمات پس از فروش نیز توجه کافی داشته باشید.

نحوه عملکرد دستگاه سی‌پپ

در راهنمای خرید سی‌پپ باید با نحوه عملکرد این دستگاه آشنا شویم تا در هنگام استفاده با مشکلی مواجهه نگردیم. همراه دستگاه سی‌پپ یک ماسک وجود دارد که با کمک شیلنگ خرطومی به دستگاه متصل می‌شود. در داخل دستگاه یک کمپرسور وجود دارد که هوای اتاق را دریافت کرده و بعد از فشرده‌سازی آن را با فشار به مجاری تنفسی بیمار ارسال می‌کند.

تاثیر عملکرد سی پپ در انتخاب بهترین CPAP

این هوای فشرده در برخی از بهترین مدل‌های سی‌پپ از یک محفظه آب نیز عبور می‌کند تا رطوبت لازم را پیدا کرده و باعث خشکی دهان یا گلوی بیمار نشود. سی‌پپ خلوص اکسیژن را تا حدود 21 درصد افزایش می‌دهد. باید توجه داشت که در بیماران ریوی که به اکسیژن بیشتری نیاز دارند، سی‌پپ کارایی چندانی ندارد و باید از دستگاه‌های اکسیژن‌ساز استفاده شود.

آشنایی با انواع ماسک سی پپ

در راهنمای خرید سی‌پپ، باید به نوع ماسک دستگاه نیز توجه داشت. خوشبختانه بهترین مدل‌های سی‌پپ در بازار دارای انواع مختلف ماسک هستند:

 1. ماسک بالش بینی: در این نوع ماسک، بالشتک در داخل بینی قرار گرفته و هوای تحت فشار را وارد سیستم تنفسی می‌کند. سری بند این ماسک به حفظ آن بر روی صورت کمک می‌کند. این ماسک برای افرادی که کلاستروفوبیا یا ترس از بودن ماسک بر روی صورت خود را دارند، مناسب است؛
 2. ماسک بینی: در این نوع ماسک، فقط بینی در زیر ماسک قرار می‌گیرد. ماسک بینی به‌صورت مثلثی است و تنها تا بالای لب فوقانی را می‌پوشاند؛
 3. ماسک دهانی: این ماسک در دهان قرار گرفته و جریان هوا را از طریق دهان وارد مجاری تنفسی و ریه‌ها می‌کند؛
 4. ماسک کامل: هم‌زمان بینی و دهان را می‌پوشاند و به بیمار برای تنفس راحت کمک می‌کند.

راهنمای خرید بهترین سی پپ با توجه به نوع ماسک آن

معمولا پزشکان با توجه به شرایط بیمار ماسک‌های مختلفی را توصیه می‌کنند. در کنار خرید بهترین سی‌پپ، انتخاب ماسک مناسب با سایز استاندارد اهمیت زیادی دارد، زیرا به بیمار در استفاده از دستگاه کمک زیادی کرده و جلوی نشت هوای تازه را می‌گیرد.

میزان صدای دستگاه

وجود کمپرسور در دستگاه CPAP باعث می‌شود تا این وسیله تنفسی کمی صدا داشته باشد. اگر در خواب به صدای محیطی حساس هستید، بهتر است در هنگام خرید سی‌پپ به میزان نویز آن توجه کنید. ما در این راهنمای خرید سی‌پپ به شما توصیه می‌کنیم تا به سراغ دستگاه‌هایی بروید که زیر 30 دسی‌بل صدا تولید می‌کنند.

ویژگی Ramp در بهترین مدل سی‌پپ

یکی از مشکلاتی که افراد در استفاده از CPAP دارند، فشار بالای هوا در شروع استفاده یا اول خواب است. رمپ ویژگی خاصی در برخی از دستگاه‌های CPAP  است که در آن ابتدا فشار هوا کم است و زمانی که فرد به خواب فرو رفت به مرور زمان، میزان فشار هوا را افزایش می‌دهد. این ویژگی در برخی از بهترین مدل‌های سی‌پپ موجب می‌شود تا فرد در هنگام خواب دچار مشکل نشود.

سخن پایانی

در راهنمای خرید سی پپ سعی شد تا به نکاتی برای انتخاب بهترین مدل سی‌پپ بپردازیم. برای خرید بهترین سی‌پپ باید با کمک پزشک متخصص یا مشاور تجهیزات پزشکی و با توجه به نوع بیماری به انتخاب دستگاه بپردازیم.

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!