راهنمای جامع خرید بای پپ به همراه بهترین مدل های ان

راهنمای خرید بای پپ

برخی از بیماری ها بر روی سیستم تنفسی و نحوه نفس کشیدن اثر منفی می گذارند. استفاده از دستگاه های فشار مثبت راه هوایی دو سطحی یا همان BiPAP کمک زیادی به تنفس این گونه از بیماران می کند. تهیه بهترین مدل بای پپ به بیماران کمک می کند تا راحت نفس بکشند. انتخاب بهترین بای پپ به درمان بیماری کمک موثری می کند. در راهنمای خرید بای پپ به نکاتی می پردازیم که در تهیه این دستگاه باید مدنظرتان باشد.

بای پپ چیست و چه کاربردی دارد؟

در افراد سالم که از تنفس طبیعی برخوردار هستند، ریه ها در هنگام نفس کشیدن انبساط پیدا می کنند. دلیل این موضوع حرکت دیافراگم رو به پایین است. با حرکت دیافراگم فشار داخل لوله و کیسه هوایی ریه کاهش پیدا کرده و هوای تازه وارد شُش ها می شود. اما در افرادی که دارای مشکلات تنفسی و بیماری های ریوی هستند این فرایند به درستی انجام نمی شود.

بیشتر بخوانید: بای پپ چیست؟

با استفاده از دستگاه BiPAP و تهیه بهترین مدل بای پپ به درمان بیماران تنفسی کمک زیادی می شود. بهترین بای پپ با انتقال هوای تازه به داخل ریه های فرد بیمار به او در تنفس راحت کمک می کند. راهنمای خرید بای پپ، اطلاعات موثری را در اختیار شما می گذارد تا دستگاه متناسب با نیاز بیمارتان را خریداری کنید.

چه کسانی باید به تهیه بهترین مدل بای پپ بپردازند؟

تمامی بیمارانی که دچار مشکلات تنفسی هستند، باید به تهیه بهترین بای پپ با توجه به نوع بیماری خود بپردازند. از بای پپ برای درمان یا کاهش عوارض بیماری های زیر استفاده می شود:

 • اختلال انسداد مزمن ریه (COPD)
 • آپنه انسدادی خواب
 • سندروم هیپوونتلاسیون چاقی
 • پنومونی
 • تشدید حملات آسم
 • تنفس ضعیف بعد از عمل های جراحی
 • بیماری های عصبی مختل کننده سیستم تنفسی

در راهنمای خرید بای پپ به این نکته اشاره می کنیم که تهیه بهترین مدل بای پپ در درمان برخی از بیماران تاثیری نخواهد داشت. در شرایط زیر بهتر است از دستگاه ونتیلاتور استفاده شود:

 1. در مواردی که تنفس بیمار بسیار ضعیف است؛
 2. در شرایطی که بیمار هوشیاری کاملی ندارد یا مشکل در بلع غذا دارد.

نکات کلیدی در راهنمای خرید بای پپ

مهمترین نکات قبل از خرید Bi PAP

برای تهیه بهترین بای پپ برای بیماران تنفسی باید به نکاتی توجه کنیم. این دستگاه در شرایطی می تواند بر روی کاهش مشکلات بیماران تاثیرگذار باشد که براساس نیاز آنها تهیه شود.

بهترین مدل بای پپ را با تجویز پزشک تهیه کنید

در خرید بای پپ باید به نظر پزشک توجه کرد. ممکن است پزشک با توجه به شرایط بیمار ونتیلاتور یا سی پپ (CPAP) را توصیه کند. برای بیماران تنفسی به تجویز پزشک معالج توجه کنید و بر اساس نسخه به تهیه دستگاه بپردازید.

توجه به مُد دستگاه برای خرید بهترین بای پپ

در راهنمای خرید بای پپ به معرفی انواع مدل های دستگاه BiPAP می پردازیم. هر چند که پزشک معالج در نسخه خود نوع دستگاه و مُد آن را تعیین می کند، اما آشنایی با این مُد به شما در تهیه بهترین مدل بای پپ برای بیمارتان کمک زیادی خواهد کرد.

 1. مُد S یا Spontaneous : در این نوع از دستگاه بای پپ، بیمار به کنترل تنفس خود می پردازد. اگر شدت تنفسی بیمار کم باشد، دستگاه وارد عمل شده و با وارد کردن فشار هوا به داخل ریه ها به تنفس راحت او کمک می کند؛
 2. مُد T یا Time : در این مُد اگر بیمار نتواند تعداد تنفس تعیین شده توسط پزشک را در مدت زمان خاصی انجام دهد، دستگاه وارد عمل می شود. زمانی که بیمار مجدد بتواند تنفس خود را به صورت طبیعی انجام دهد، دستگاه از فعالیت باز خواهد ایستاد؛
 3. مُد ST یا Spontaneous/Time : در این مُد نیز بیمار تنفس را خود آغاز می کند. دستگاه با کنترل شدت تنفس و تعداد تنفس در یک مدت زمان مشخص، به رصد دقیق وضعیت بیمار می پردازد. در صورتی که بیمار در تنفس دچار مشکل شود دستگاه وارد عمل می شود؛
 4. مُد Auto BiPAP : در بهترین مدل بای پپ یک میکروپرسسور برای کنترل جریان تنفس قرار دارد. در مدل اتو بای پپ با توجه به شرایط بیمار و شدت تنفس او، دستگاه به صورت خودکار تنظیم می شود.

عوارض جانبی استفاده از دستگاه بای پپ

بهترین بای پپ با کمترین عوارض

در راهنمای خرید بای پپ باید به این نکته اشاره کنیم که هر دستگاه یا دارویی که برای درمان بیماری تجویز می شود، در کنار فوایدی که دارد ممکن است مشکلات و عوارضی را ایجاد کند. خرید بهترین بای پپ نیز از این قاعده مستثنا نیست. هر چند که این دستگاه کاملا ایمن است و خطر عفونت در آن بسیار کم است. عوارض شایع بای پپ عبارتند از:

 • آسیب موضعی به پوست در نواحی قرارگیری ماسک بر روی صورت؛
 • نفخ خفیف در معده
 • خشک شدن دهان
 • نشت هوا از اطراف ماسک
 • سوزش چشم
 • ترس استفاده از ماسک در حین خواب

هر چند که عارضه هایی که بر اثر BiPAP ایجاد می شود بعد از گذشت مدت زمانی برطرف می گردند، اما بهتر است با پزشک معالج خود درباره این عوارض مشورت کنید.

توجه به برندهای عرضه کننده دستگاه بای پپ

برای خرید بهترین مدل بای پپ باید به سراغ برندهای معتبر برویم. برای در اختیار داشتن بهترین بای پپ، می توان از محصولات برندهای مختلفی استفاده کرد:

 • شرکت فیلیپس با عرضه دستگاه بای پپ با مُد Auto BiPAP توانسته است رضایت مشتریان خود را به دست آورد. اندازه کوچک به همراه دارا بودن بلوتوث و WiFi از ویژگی های دستگاه بای پپ برند فیلیپس است؛
 • شرکت رزمد دستگاه خود را به همراه مرطوب کننده عرضه کرده است. در حال حاضر بهترین مدل های بای پپ در بازار با عرضه سیستم مرطوب کننده مانع خشکی گلو و دهان بیماران می شوند؛
 • برند دویلبس یک دستگاه بای پپ اتوماتیک هوشمند را به بازار عرضه کرده است که به تنفس راحت بیماران کمک زیادی می کند؛

از دیگر برندهای مطرح بای پپ به لوون اشتاین، رسمد، سیفام، بای پپ ایرانی بنیو، BMC، هاف، اکسیژن پلاس و… اشاره کرد.

میزان صدای دستگاه بای پپ

بهترین دستگاه بای پپ باید صدای کمی داشته باشد تا بیماران در موقع خواب دچار مشکل نگردند. علت صدا در دستگاه BiPAP و CPAP کمپرسوری است که جریان هوای اتاق را دریافت می کند. در هنگام خرید بهترین برند دستگاه بای پپ باید وضعیت صدای دستگاه را بررسی کرد. البته اگر با دستگاه های کم صدا نیز مشکل دارید باید از گوش گیر مخصوص استفاده کنید.

مرطوب ساز دستگاه بای پپ

بهترین دستگاه بای پپ دارای مرطوب ساز است. جریان هوا بعد از اینکه توسط کمپرسور  فشرده شد وارد یک محفظه دارای آب می شود تا رطوبت لازم به هوا اضافه شود. هوای مرطوب باعث خشکی دهان و گلو نمی شود و همچنین جلوی عفونت در سیستم تنفسی بیمار را می گیرد.

سایز و توان دستگاه بای پپ

در راهنمای خرید بای پپ باید به اندازه دستگاه توجه کنید. همچنین نحوه شارژ در بهترین مدل بای پپ اهمیت زیادی دارد. امروزه اکثر افراد تمایل دارند تا از دستگاه هایی استفاده کنند که قابل حمل بوده و امکان به کارگیری در ماشین یا سفر را داشته باشند.

هر چند که پرتابل بودن یک امتیاز برای بهترین بای پپ ها محسوب می شود، اما بهتر است در هنگام خرید، دستگاهی را تهیه کنید که توان لازم برای تولید اکسیژن را داشته باشد.

آموزش راه اندازی و نحوه استفاده از BiPAP

هنگام خرید بای پپ از فروشنده اطلاعات کافی دربارۀ عملکرد دستگاه را دریافت کنید. همچنین نحوه راه اندازی و نگهداری از آن را آموزش ببینید. بهترین مدل بای پپ زمانی می تواند تاثیر داشته باشد که به درستی مورد استفاده قرار گیرد.

خرید بای پپ با بهترین قیمت

قبل از خرید دستگاه بای پپ، شما می توانید با استعلام قیمت از فروشگاه های آنلاین به یک خرید مطمئن بپردازید. در کنار قیمت دستگاه به کیفیت برند و اعتبار فروشنده نیز توجه کنید و بهترین بای پپ را از فروشگاه هایی تهیه کنید که در کنار قیمت مناسب، خدمات پس از فروش و گارانتی نیز ارائه می دهند.

سخن پایانی

هدف از راهنمای خرید بای پپ، ارایه مشاوره به افرادی است که قصد دارند از  BiPAP برای درمان بیماری های تنفسی استفاده کنند. برای تهیۀ بهترین مدل بای پپ باید به نیاز بیمار و تجویز پزشک توجه کرد. همچنین برای خرید بهترین بای پپ باید به سراغ فروشگاه های معتبر رفت. (کال تو اکشن: برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید. تلفن…)

منابع

 

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!